> FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA PRACY Z CIAŁEM

 mgr Jolanta Mikołajczyk, tel 604 904 853;

mgr fizjoterapeuta, terapeuta manualny i metody czaszkowo – krzyżowej, mikrokinezyterapeuta, provider TRE

tel. 604 904 853

ul.Botaniczna 38D,
65-605 Zielona Góra

Zajmuję się terapią bólu kręgosłupa i narządów ruchu. Pomagam w stanach po urazach, złamaniach, wypadkach , w korekcja wad postawy, skrzywień kręgosłupa. Świadczę też usługi w dolegliwościach narządów wewnętrznych, alergicznych, skórnych i oddechowych. Terapie manualne wykorzystuje też wobec Klientów w sytuacjach przeciążeń emocjonalnych i schorzeń układu nerwowego. 

 

Od  czego  zacząć?

 • zadzwoń i umów się na spotkanie,
 • terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad diagnozujący potrzeby – podstawa rozpoczęcia procesu terapeutycznego,
 • następnie terapeuta zaproponuje metodę i sposób pracy,
 • jeśli będzie to zasadne terapeuta zaproponuje Ci autoterapię – naukę ćwiczeń w warunkach domowych.

Oferta:

Formy pracy

 • indywidualna praca z pacjentem;
 • terapia w oparciu o metody i koncepcje manualne;
 • autoterapia – nauka ćwiczeń do zastosowania w warunkach domowych;
 • grupowa gimnastyka lecznicza;
 • relaksacja jako sposób na redukcję stresu.

Koncepcja pracy

 • Przeprowadzenie dokładnego wywiadu i zdiagnozowanie pacjenta, to podstawa do rozpoczęcia procesu terapeutycznego i ustalenie kierunkowej preferencji pracy z pacjentem.
 • Autoterapia – nauka ćwiczeń w warunkach domowych. Bardzo ważny element terapii. Poprzez ćwiczenia w tych warunkach pacjent uzyskuje lepsze i trwalsze efekty terapii, a jednocześnie bierze odpowiedzialność za prowadzenie terapii. Ponadto wykonywanie wybranych ćwiczeń w warunkach domowych pozwala utwierdzić kierunek pracy terapeutycznej.
 • Mikrokinezyterapia – jako metoda przewodnia w pracy indywidualnej. Pozwala ona dotrzeć do źródeł i przyczyny choroby pacjenta uwalniając ciało z napięć, blokad przywracając prawidłową żywotność tkanek i narządów. Jest to metoda, która zapala światło ku uzdrowieniu pacjenta, poprzez samoregulację organizmu i przywrócenie prawidłowej homeostazy.
  Przy braku dostatecznej poprawy przy dużych zmianach i zaburzeniach w tkankach należy oprzeć się o inne metody.
 • Ustalenie metody i sposobu pracy z pacjentem zależne jest od schorzenia, dolegliwości i wieku pacjenta. Przy przewadze zaburzeń o podłożu mechanicznym, np. dyskopatii nieodzowna będzie metoda McKenziego lub terapia manualna. Przy dysfunkcjach związanych z przyjmowaniem nieprawidłowych postaw i wzorców ruchowych słuszną i priorytetową metodą w pracy z pacjentem może okazać się metoda PNF. Dla osób przebywających w dużym stresie z przykurczami mięśniowymi, z utraconą funkcją odprężania ciała i mięśni konieczne jest zastosowanie relaksacji poprzez metodę TRE® lub czaszkowo-krzyżową oraz przywrócenie elastyczności mięśni poprzez poizometryczną relaksację mięśni.
 • TRE® – Specjalistyczne ćwiczenia uwalniające od napięć, stresów i traum.
 • Więcej o metodach pracy znajdziesz na www.grjm.pl

Pierwsze spotkanie to diagnoza potrzeb – koszt 150 zł,
kolejne spotkania  – koszt 130 zł/sesja do 60 minut

O mnie

Jestem fizjoterapeutką. W roku 1980 ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Rehabilitacji Ruchowej. W roku 1993 ukończyłam Studia Podyplomowe Fizykoterapii i Masażu w Rehabilitacji Leczniczej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Moja praca zawodowa zawsze była związana z pomocą ludziom cierpiącym i borykającym się z bólem, zdrowiem i niepełnosprawnością.

Pracę zawodową rozpoczęłam jako nauczyciel gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej w Krośnie Odrzańskim i w Czerwieńsku. Następnie jako fizjoterapeutka pracowałam w Ośrodku dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zielonej Górze, a także w tym czasie rozwinęłam od podstaw działalność Gabinetu Rehabilitacji KRUS w Czerwieńsku.

Od 2000 r.do 2020 r. pracowałam w Zakładzie Rehabilitacji Polikliniki MSWiA w Zielonej Górze, jednocześnie prowadząc prywatną praktykę w Gabinecie Terapii Manualnej w Zielonej Górze. Obecnie pracuję tylko w swoim Gabinecie Terapii Manualnej w Zielonej Górze.

Doskonaląc swoją wiedzę zawodową ukończyłam wiele warsztatów i kursów poszukując holistycznych metod leczenia bólu kręgosłupa i narządu ruchu, metod uwalniających blokady i napięcia z ciała, sięgających do źródła dolegliwości i jej związków z psychiką i emocjami. Dzięki zdobytej wiedzy metody jakie stosuję w terapii poszerzają możliwości wyleczenia bólu i dolegliwości w ciele. Jednocześnie terapia jest skuteczniejsza i trwalsza.

Ukończone kursy i szkolenia (CZYTAJ WIĘCEJ)