dla rodziców

Podszepty rozwojowe dla RODZICÓW – możesz tu znaleźć artykuły, propozycje zadań, zabaw, które mogą Cię wesprzeć w realizacji zadań rodzica.

 

  • POGADUCHY Z LOGOPEDĄ. Rozwój mowy w pierwszym roku życia dziecka

(…)Do nas jako rodziców należy troska o rozwój mowy naszych dzieci. A ten rozwój odbywa się już na etapie życia płodowego. Tak, tak 🙂

Już w łonie mamy dziecko słyszy dźwięki. Różnicuje te o przyjemnym brzmieniu i nieprzyjemnym tonie. Niewątpliwie łączy to ze stanem emocjonalnym mamy. Zazwyczaj bowiem różnym brzmieniom będzie towarzyszyło spokojne lub przyspieszone bicie serca. Widzimy zatem, że dziecko zdobywa rozmaite doświadczenia czuciowe i słuchowe już w łonie mamy (…) (CZYTAJ DALEJ)

  • Zapobieganie przemocy wobec dziecka

W tym tygodniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, nie ukrywam, że dość przypadkowo dotarłam do tej informacji. Może jest to tylko moje wrażenie, że szybciej trafiłabym na informację że jest dzień kota (nie pomniejszając wartości tego święta). Niestety nie dlatego, że problem przemocy wobec dzieci jest marginalny… (CZYTAJ DALEJ)

  • Jak pomóc dziecku czuć się bezpiecznie?

Nowa sytuacja edukacyjna dzieci budzi w nich wiele niepokoju. Utraciły to co znają a nowe wciąż powstaje, nie czują się bezpieczne. Obserwują zaniepokojonych opiekunów i na swój sposób próbują sobie poradzić z tym czego doświadczają. to okazja żeby przyjrzeć się temu co wpływa na bezpieczeństwo dzieci… (CZYTAJ DALEJ)

 

 

 

  • Zdrowa rodzina

Kilka ważnych cech dotyczących zdrowej rodziny…..
(CZYTAJ DALEJ)

  • Wyrzuć chodziki i adidasy… wady postawy u dzieci

Wadą postawy jest każda zmiana w sylwetce, która odbiega od normy. Jak te zmiany rozpoznać? Co jest ich przyczyną? Na te pytania odpowiada mgr Jolanta Mikołajczyk (CZYTAJ DALEJ)

 

  • Fantazja dziecka

Fantazja dziecka to jedna z kluczowych jego kompetencji , która może wpływać na całe życie, na jego inicjatywę i twórczość…(CZYTAJ DALEJ)

 

 

  • Nie nauczyłeś nie wymagaj

Kiedyś usłyszałam powiedzenie, że „dzieci to takie żmije na własnej piersi hodowane” 😉 no coś w tym jest… (CZYTAJ DALEJ)

  • DZIEŃ DZIECKA…ach to dzieciństwo

Dzieciństwo.. że to ważny etap w życiu nie trzeba nikogo przekonywać. Zdobywamy pierwsze doświadczenia, umiejętności i kształtują się nasze pierwsze przekonania o świecie. Nikogo nie omija dzieciństwo…. (CZYTAJ DALEJ)

  • O obecnej sytuacji rodziny słów kilka…

Wiele mówimy o rodzinie w Kuźni, to dla nas ważny temat i centrum naszych zainteresowań zawodowych. w ostatnim czasie odbyłam rozmowę z dziennikarzem Gazety Lubuskiej na temat sytuacji rodziny w obecnym czasie… Zapraszam do poczytania…(CZYTAJ DALEJ)