kiedy jest czas na terapię par?

📌TERAPIA PAR ZAWSZE KOŃCZY SIĘ DOBRZE!

ALE NIE ZAWSZE TAK SAMO…

„Możliwe, że przyszliśmy za późno…”
 
🔎🔎🔎Często na spotkaniach wstępnych pytam pary co sprawiło, że właśnie teraz zdecydowali się przyjść na terapię. Zwykle jest coś, jakieś wydarzenie, czasem zauważalne tylko dla jednej strony, sytuacja, która przelała czarę goryczy, może któreś z nich pierwszy raz powiedziało o rozstaniu, padło słowo „rozwód”. Jednak w trakcie rozmowy najczęściej okazuje się ze partnerzy już jakiś czas nie mieli zadowolenia ze swojego związku, nie którzy liczą to w latach.

DLACZEGO NIE SIĘGNĘLI PO TERAPIĘ WCZEŚNIEJ

Najrzadziej pada odpowiedź, że szukali innych rozwiązań sami. Zwykle słyszę, że mieli nadzieję, że to minie, że może wytrzymają, że chyba wszyscy tak mają, że któreś z nich sygnalizowało problem ale nie uzyskiwało poparcia z drugiej strony…

KIEDY JEST CZAS NA TERAPIĘ

Czujesz, że w Twoim związku czegoś Ci brakuje, dawaj o tym znać partnerowi. Nie ignoruj swoich potrzeb i dyskomfortu w relacji. Masz wrażenie, że jesteście dalej od siebie, może również fizycznie, rzadziej się razem dobrze czujecie, co raz więcej nierozwiązanych konfliktów. Tracisz ciekawość swoim parterem, nie spieszy Ci się do domu… Nie czekaj❗️ Jeśli czujesz, że sami nie zmieniacie tego co między Wami na lepsze to dobry moment by skorzystać z neutralnej osoby terapeuty, która z dystansu spojrzy na Waszą relację.
 
🌺🌺🌺Terapia par zawsze kończy się dobrze – zwiększoną świadomością na temat relacji partnerskiej. Nie zawsze kończy się tak samo. Nie ma jednego dobrego rozwiązania dla wszystkich. Czasem kończy się nową jakością związku a czasem świadomym rozstaniem. To uczestnicy wybierają dobre dla nich zakończenie.
Terapia par zawsze kończy się dobrze.