Terapia par/małżeństw Zielona Góra

Terapia par/małżeństw w Kuźni
prowadzona jest przez terapeutów pracujących w nurcie systemowym.

Zespół psychoterapeutów w Kuźni:

mgr Jolanta Tajchert, 698 659 750;
mgr Beata Paramonczyk, tel.: 600 929 069;
mgr Elwira Dubniewska-Koźba, tel.: 607 595 108;
(informacje o cenie znajdziesz w zakładce opisującej każdego z terapeutów)
Terapia par / małżeństw dedykowana jest parom i małżeństwom w sytuacji kryzysu, problemów nieporozumień w relacji. Partnerzy pracują nad wprowadzeniem zmian niezbędnych do poprawy ich sytuacji.

W jaki sposób odbywa się terapia par/małżeństw w „Kuźni”?

Na spotkania terapii partnerzy przychodzą razem, każdy ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na sytuację związku. Podczas pierwszych spotkań (konsultacji wstępnych) ustalany jest cel terapii i kierunek działań terapeutycznych. Każda sesja trwa około 1,5 godziny, częstotliwość spotkań ustalana jest razem z terapeutą. Długość całego procesu terapeutycznego zależy od rodzaju problemu i zaangażowania uczestników w poszukiwanie rozwiązań.

Czym jest terapia par/małżeństw?

Terapia to spotkania pary z terapeutą w sytuacji trudnej dla związku w okolicznościach służących porozumieniu. Warto skorzystać z takiej rozmowy kiedy jedna z osób w parze lub obie potrzebują jakiejś zmiany i dotychczasowe rozwiązania jakie para stosowała nie wystarczają.

W terapii par/małżeństw uczestnicy mogą rozwinąć sposoby mówienia do siebie i słuchania się wzajemnie tak, aby lepiej się rozumieć i lepiej zadbać o swoje potrzeby.

Każda para staje przed wieloma wyzwaniami, zmieniamy się, zmieniają się okoliczności w jakich tworzymy związek. Każdy proces zmian może wiązać się z przeżywaniem trudnych emocji i dylematów, nieporozumień. Tzw kryzys w związku jest dla niego wyzwaniem ale i szansą na zmianę jakości, rozwój każdego z partnerów.

Obecność neutralnego terapeuty wprowadza nową perspektywę na trudności pary i zwiększa szansę na znalezienie nowych rozwiązań.

Dla kogo terapia par/małżeństw?

Zastanawiasz się czy to dla Ciebie/dla Was jest terapia par/małżeństw? Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  • Czy od jakiegoś czasu nie możecie się dogadać w najdrobniejszych tematach?
  • w Waszych kłótniach powraca wciąż ten sam temat?
  • masz wrażenie, że poza organizacją życia niewiele Was już łączy?
  • przeżywacie trudności w okazywaniu sobie bliskości?
  • masz poczucie przeciążenia obowiązkami i zadaniami domowymi, uważasz że Twój partner/ka za mało Cię wspiera?
  • nie rozumiesz czego oczekuje Twój partner/ka?
  • przeżywacie kryzysowe doświadczenie? Na przykład: zdrada, strata członka rodziny (ciąży), choroba w rodzinie, utrata pracy, stres związany ze zmianą pracy, nieporozumienia z dalszą rodziną, znajomymi, któreś z Was zbyt często sięga po alkohol, leki czy inne środki

Odpowiedź twierdząca na choćby jedno z powyższych pytań jest dobrym powodem do pracy terapeutycznej w terapii par/małżeństw.

Kiedy  jest czas na terapię par?

Poznaj Podszepty rozwojowe dla par– znajdziesz tu artykuły, propozycje działań, które wesprą Cię/ Was w budowaniu relacji partnerskiej, w poprawie jakości związku.
terapia par i małżeństw w Zielonej Górze